PIC32MX675F512L-80V/BG
Contact Now
PIC32MX675F512L-80V/BG
Packaging : Bulk
Product Category : 32-bit Microcontrollers - MCU
Mounting Style : SMD/SMT
ADC Resolution : 10 bit
Processor Series : PIC32MX6
Package / Case : TFBGA-121
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Data Bus Width : 32 bit
Core : MIPS32 M4K
Data RAM Size : 64 kB
Operating Supply Voltage : 2.3 V to 3.6 V
Program Memory Size : 512 KB
Maximum Clock Frequency : 80 MHz
Manufacturer : Microchip Technology
Description : 32-bit Microcontrollers - MCU 512KB 64KBRM USB-OTG Ethernet 80MHz 10BIT