SPC5516GBMLQ66
Contact Now
SPC5516GBMLQ66
  • 1
Packaging : Tray
Product Category : 32-bit Microcontrollers - MCU
Mounting Style : SMD/SMT
ADC Resolution : 12 bit
Processor Series : MPC5xxx
Package / Case : LQFP-144
Data Bus Width : 32 bit
Core : e200z1
Data RAM Size : 80 kB
Operating Supply Voltage : 4.5 V to 5.25 V
Program Memory Size : 1.5 MB
Maximum Clock Frequency : 66 MHz