PIC32MX575F256LT-80V/BG
Contact Now
PIC32MX575F256LT-80V/BG
Packaging : Reel
ADC Resolution : 10 bit
Processor Series : PIC32MX5
Package / Case : TFBGA-121
Core : MIPS32 M4K
Data RAM Size : 64 kB
Operating Supply Voltage : 2.3 V to 3.6 V
Program Memory Size : 256 kB
Maximum Clock Frequency : 80 MHz
Manufacturer : Microchip Technology
Description : 32-bit Microcontrollers - MCU 256KB 64KBRM USB-OTG CAN 80MHz 10BIT