PIC32MX775F256LT-80V/PF
Contact Now
PIC32MX775F256LT-80V/PF
Packaging : Reel
ADC Resolution : 10 bit
Processor Series : PIC32MX7
Package / Case : TQFP-100
Core : MIPS32 M4K
Data RAM Size : 64 kB
Operating Supply Voltage : 2.3 V to 3.6 V
Program Memory Size : 256 kB
Maximum Clock Frequency : 80 MHz
Manufacturer : Microchip Technology
Description : 32-bit Microcontrollers - MCU 256KB 64KBRM USB-OTG 2 CAN ETH 80MHz 10bt