PIC18F66K80-H/MR
Contact Now
PIC18F66K80-H/MR
Packaging : Tube
Product Category : 8-bit Microcontrollers - MCU
Mounting Style : SMD/SMT
Processor Series : PIC18
Package / Case : QFN-64
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Data Bus Width : 8 bit
Core : PIC18
Data RAM Size : 4 kB
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 5 V
Program Memory Size : 64 kB
Maximum Clock Frequency : 64 MHz