ATMEGA64RZAV-10MU
Contact Now
ATMEGA64RZAV-10MU
Product Category : RF Microcontrollers - MCU
Mounting Style : SMD/SMT
Operating Frequency : 2.4 GHz
Package / Case : VQFN-44
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Data Bus Width : 8 bit
Core : AVR
Data RAM Size : 4 kB
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 5.5 V
Program Memory Size : 64 kB
Maximum Clock Frequency : 10 MHz