FXE164G24F66LACXT
Contact Now
FXE164G24F66LACXT
  • 1
Packaging : Reel
Product Category : 16-bit Microcontrollers - MCU
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : LQFP-100
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Data Bus Width : 16 bit
Core : C166SV2
Series : SAxXE164G
Operating Supply Voltage : 3 V to 5.5 V
Program Memory Size : 192 kB
Maximum Clock Frequency : 66 MHz