EFM32G222F128G-E-QFP48
Contact Now
EFM32G222F128G-E-QFP48
  • 1
Product Category : ARM Microcontrollers - MCU
Number of I/O : 37
Package / Case : 48-TQFP
Packaging : Tray
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Series : Gecko
Data RAM Size : 16K x 8
Program Memory Size : 128KB (128K x 8)
Supply Voltage -max : 1.98 V ~ 3.8 V
Speed : 32MHz