PIC32MX460F256L-80I/BG
Contact Now
PIC32MX460F256L-80I/BG
Packaging : Bulk
ADC Resolution : 10 bit
Processor Series : PIC32MX4
Package / Case : XBGA-121
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Data Bus Width : 32 bit
Core : MIPS32 M4K
Data RAM Size : 32 kB
Operating Supply Voltage : 2.3 V to 3.6 V
Program Memory Size : 256 kB
Maximum Clock Frequency : 80 MHz