STM32L152ZCT6TR
Contact Now
STM32L152ZCT6TR
Product Category : ARM Microcontrollers - MCU
Processor Series : STM32L1
Packaging : Reel
Operating Supply Voltage : 1.65 V to 3.6 V
Manufacturer : STMicroelectronics
Package / Case : LQFP-144
Description : ARM Microcontrollers - MCU 32B Cortex-M3 LCD 256Kb Flsh 32MHz CPU