T4301N22TOF
Contact Now
T4301N22TOF
  • 1
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 200 mA
Product Category : SCR Modules
Non Repetitive On-State Current : 95000 A
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM : 2200 V
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Holding Current Ih Max : 350 mA
Gate Trigger Voltage - Vgt : 2.5 V
Gate Trigger Current - Igt : 300 mA