VS-10CSH01HM3/87A
Contact Now
VS-10CSH01HM3/87A
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Ir - Reverse Current : 4 uA
Package / Case : TO-277A-3
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Max Surge Current : 130 A
Vf - Forward Voltage : 920 mV
Packaging : Reel
Vr - Reverse Voltage : 100 V
Configuration : Dual Common Cathode
Recovery Time : 25 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 10 A
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : Rectifiers Hypfst Rct 2x5A 100V AEC-Q101