BYC30X-600P,127
Contact Now
BYC30X-600P,127
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Ir - Reverse Current : 10 uA
Package / Case : TO-220F-2
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Vf - Forward Voltage : 1.38 V
Packaging : Tube
Vr - Reverse Voltage : 600 V
Configuration : Single
Recovery Time : 35 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 30 A