VS-70HFL60S05
Contact Now
VS-70HFL60S05
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Stud Mount
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Ir - Reverse Current : 100 uA
Package / Case : DO-5
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Max Surge Current : 730 A
Vf - Forward Voltage : 1.85 V
Packaging : Bulk
Vr - Reverse Voltage : 600 V
Configuration : Single
Series : VSxxHFL
Recovery Time : 500 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 70 A