BYW29E-200,127
Contact Now
BYW29E-200,127
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Ir - Reverse Current : 10 uA
Package / Case : TO-220-2
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Max Surge Current : 88 A
Vf - Forward Voltage : 1.3 V at 20 A
Packaging : Tube
Vr - Reverse Voltage : 200 V
Configuration : Single
Recovery Time : 25 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 8 A
Manufacturer : WeEn Semiconductors
Description : Rectifiers FAST REC 8A 200V