VS-HFA16TB120PBF
Contact Now
VS-HFA16TB120PBF
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Ir - Reverse Current : 20 uA
Package / Case : TO-220-2
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Max Surge Current : 190 A
Vf - Forward Voltage : 3 V
Packaging : Tube
Vr - Reverse Voltage : 1200 V
Configuration : Single
Recovery Time : 135 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 16 A