DFLF1800-7
Contact Now
DFLF1800-7
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Ir - Reverse Current : 10 uA
Package / Case : POWERDI-123
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Max Surge Current : 25 A
Vf - Forward Voltage : 1.35 V
Packaging : Reel
Vr - Reverse Voltage : 800 V
Configuration : Single
Series : DFLF1800
Recovery Time : 500 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 1 A