MM3Z30VT1G
Contact Now
MM3Z30VT1G
  • 1
Zz - Zener Impedance : 80 Ohms
Voltage Temperature Coefficient : 26.9 mV/K
Product Category : Zener Diodes
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Pd - Power Dissipation : 300 mW
Package / Case : SOD-323
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Single
Vz - Zener Voltage : 30 V
Zener Current : 10 mA
Test Current : 2 mA
Voltage Tolerance : 7 %
Manufacturer : onsemi
Description : Zener Diodes 30V 200mW