MBR1645-E3/45
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Ir - Reverse Current : 200 uA
Package / Case : TO-220-2
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Configuration : Single
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 45 V
Vf - Forward Voltage : 0.63 V
Ifsm - Forward Surge Current : 150 A
If - Forward Current : 16 A