VB30200C-E3/4W
Contact Now
VB30200C-E3/4W
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Ir - Reverse Current : 160 uA
Package / Case : D2PAK (TO-263AB)
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Configuration : Dual Common Cathode
Series : Vx30xx0x
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 200 V
Vf - Forward Voltage : 1.1 V at 15 A
Ifsm - Forward Surge Current : 250 A
If - Forward Current : 30 A