V10P10-M3/87A
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Ir - Reverse Current : 10.4 mA
Package / Case : SMPC (TO-277A)
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Single Dual Anode
Series : V10P10
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 100 V
Vf - Forward Voltage : 0.625 V
Ifsm - Forward Surge Current : 180 A
If - Forward Current : 10 A