VS-43CTQ100-N3
Contact Now
VS-43CTQ100-N3
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Ir - Reverse Current : 11 mA
Package / Case : TO-220AB
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Packaging : Tube
Configuration : Dual Common Cathode
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 100 V
Vf - Forward Voltage : 0.67 V at 20 A
Ifsm - Forward Surge Current : 850 A
If - Forward Current : 40 A
Product : Schottky Rectifiers
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : Schottky Diodes & Rectifiers 2X20A 100V Common Cathode