VS-20L15TSTRRPBF
Contact Now
VS-20L15TSTRRPBF
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Ir - Reverse Current : 10000 uA
Package / Case : D2PAK (TO-263AB)
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Packaging : Reel
Configuration : Single
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 15 V
Vf - Forward Voltage : 0.52 V at 40 A
Ifsm - Forward Surge Current : 700 A
If - Forward Current : 20 A