BAS70LT1G
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Ir - Reverse Current : 10 uA
Package / Case : SOT-23
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Single
Series : BAS70L
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 70 V
Vf - Forward Voltage : 1 V at 0.015 A
Ifsm - Forward Surge Current : 100 mA
If - Forward Current : 70 mA
Product : Schottky Diodes
Manufacturer : onsemi
Description : Schottky Diodes & Rectifiers 70V 225mW Single