V20DL45-M3/I
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Ir - Reverse Current : 20 mA
Package / Case : TO-263AC
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Single Dual Anode
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 45 V
Vf - Forward Voltage : 0.5 V at 20 A
Ifsm - Forward Surge Current : 160 A
If - Forward Current : 20 A
Product : Schottky Rectifiers
Manufacturer : Vishay
Description : Schottky Diodes & Rectifiers 20A, 45V,TRENCH SKY RECT.