VF20100R-E3/4W
Contact Now
VF20100R-E3/4W
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Ir - Reverse Current : 150 uA
Package / Case : TO-220-3 FP
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Configuration : Dual Common Cathode
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 100 V
Vf - Forward Voltage : 0.9 V at 10 A
Ifsm - Forward Surge Current : 120 A
If - Forward Current : 20 A