STPS2L60UF
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Ir - Reverse Current : 100 uA
Package / Case : SMBFlat
Packaging : Reel
Series : STPS2L60
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 60 V
Vf - Forward Voltage : 0.6 V
Ifsm - Forward Surge Current : 75 A
If - Forward Current : 2 A
Product : Schottky Rectifiers
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : Schottky Diodes & Rectifiers Power Schottky Rec 2A IF 60Vrrm 0.55VF