BAS70-07V,115
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Ir - Reverse Current : 10 uA
Package / Case : SOT-666
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Dual Anti-Parallel
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 70 V
Vf - Forward Voltage : 1 V at 0.015 A
Ifsm - Forward Surge Current : 0.1 A
If - Forward Current : 0.07 A