VS-70HFR80
Contact Now
VS-70HFR80
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Stud Mount
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Ir - Reverse Current : -
Package / Case : DO-203AB
Maximum Operating Temperature : + 180 C
Max Surge Current : 1.25 kA
Vf - Forward Voltage : 1.35 V
Packaging : Bulk
Vr - Reverse Voltage : 800 V
Configuration : Single
Recovery Time : -
Type : Standard Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 70 A