VS-15EWH06FN-M3
Contact Now
VS-15EWH06FN-M3
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Ir - Reverse Current : 50 uA
Package / Case : TO-252AA
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Max Surge Current : 120 A
Vf - Forward Voltage : 1.6 V
Packaging : Tube
Vr - Reverse Voltage : 600 V
Configuration : Single
Recovery Time : 36 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 15 A
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : Rectifiers 15A 600V 22ns Hyperfast