MPC5200CVR400B
Contact Now
MPC5200CVR400B
  • 1
Product Category : Microprocessors - MPU
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TEPBGA-272
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Number of Cores : 1 Core
L1 Cache Data Memory : 16 kB
L1 Cache Instruction Memory : 16 kB
Data Bus Width : 32 bit
Core : 603e
Series : MPC5200
Operating Supply Voltage : 1.42 V to 1.58 V
Maximum Clock Frequency : 400 MHz