ACA2407ERS7P2
Contact Now
ACA2407ERS7P2
Category : RF and Wireless RF Amplifiers
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Noise Figure : 4dB
Supplier Device Package : 16-SOIC-EP
RF Type : CATV
Test Frequency : 870MHz
P1dB : -
Mfr : Skyworks Solutions Inc.
Current - Supply : 425mA
Voltage - Supply : 24V
Gain : 21.3dB
Package / Case : 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Frequency : 750MHz, 870MHz
Description : IC AMP CATV 750MHZ/870MHZ 16SOIC