SKY65049-360LF
Contact Now
SKY65049-360LF
Category : RF and Wireless RF Amplifiers
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Noise Figure : 0.7dB
Supplier Device Package : 8-QFN (2x2)
RF Type : CDMA, GSM, WCDMA
Test Frequency : 2GHz
P1dB : 17.5dBm
Mfr : Skyworks Solutions Inc.
Current - Supply : 65mA
Voltage - Supply : 4.75V ~ 5.25V
Gain : 17.5dB
Package / Case : 8-VFDFN Exposed Pad
Frequency : 1.7GHz ~ 2.4GHz
Description : IC AMP CDMA 1.7GHZ-2.4GHZ 8QFN
Contact Now
RF Amplifier IC CDMA, GSM, WCDMA 1.7GHz ~ 2.4GHz 8-QFN (2x2)