SKY65126-21
Contact Now
SKY65126-21
Category : RF and Wireless RF Amplifiers
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Noise Figure : 4.5dB
Supplier Device Package : 20-MCM (6x6)
RF Type : CDMA, GSM, TDMA, WCDMA
Test Frequency : 850MHz
P1dB : 32.5dBm
Mfr : Skyworks Solutions Inc.
Current - Supply : 650mA
Voltage - Supply : 5V
Gain : 32dB
Package / Case : 20-LQFN Exposed Pad
Frequency : 800MHz ~ 900MHz
Description : IC AMP CDMA 800MHZ-900MHZ 20MCM
Contact Now
RF Amplifier IC CDMA, GSM, TDMA, WCDMA 800MHz ~ 900MHz 20-MCM (6x6)