MLX92291LSE-AAA-200-RE
Contact Now
MLX92291LSE-AAA-200-RE
Category : Sensors, Transducers Magnetic Sensors Switches (Solid State)
Function : Latch, Unipolar Switch
Product Status : Active
Features : Programmable
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Supplier Device Package : TSOT-3L
Output Type : Open Drain
Polarization : South Pole
Mfr : Melexis Technologies NV
Current - Supply (Max) : 11.7µA
Voltage - Supply : 3.3V ~ 18V
Sensing Range : 11mT Trip, 5.1mT Release
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Current - Output (Max) : 20mA
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Technology : Hall Effect
Test Condition : 25°C