A3240LLTTR-T
Contact Now
A3240LLTTR-T
Category : Sensors, Transducers Magnetic Sensors Switches (Solid State)
Function : Unipolar Switch
Product Status : Obsolete
Features : -
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Supplier Device Package : SOT-89-3
Output Type : Open Collector
Polarization : South Pole
Mfr : Allegro MicroSystems
Current - Supply (Max) : 6mA
Voltage - Supply : 4.2V ~ 24V
Sensing Range : 5mT Trip, 5mT Release
Package / Case : TO-243AA
Current - Output (Max) : 25mA
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TA)
Technology : Hall Effect
Test Condition : -40°C ~ 150°C