3022-100-N
Contact Now
3022-100-N
Category : Sensors, Transducers Motion Sensors Accelerometers
Product Status : Active
Features : -
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : -
Sensitivity (LSB/g) : -
Supplier Device Package : -
Output Type : Analog Voltage
Mfr : TE Connectivity Measurement Specialties
Bandwidth : 1.5kHz
Voltage - Supply : 2V ~ 10V
Acceleration Range : ±100g
Package / Case : Module
Sensitivity (mV/g) : 0.45
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Type : Analog
Base Product Number : 3022
Axis : Z
Description : ACCELEROMETER 100G ANALOG
Contact Now
Accelerometer Z Axis ±100g 1.5kHz